Efektivní řízení zaměstnanců skrz monitoring

Monitorování zaměstnanců umožňuje podniku sledovat aktivity zaměstnanců a mít pod kontrolou zapojení pracovníků do plnění úkolů souvisejících s pracovištěm. Společnost využívající monitorování zaměstnanců na počítači může měřit produktivitu, sledovat docházku, zajišťovat bezpečnost a shromažďovat informace o odpracovaných hodinách.

K čemu slouží monitorování zaměstnanců?

S monitorovacím systém už se vám nestane, že by se vaši zaměstnanci v pracovní době věnovali jiné činnosti – třeba hráli hry v online kasinu https://play-amo.casino/cz/, tyto druhy zábavy si budou muset nechat na později.monitoring - Efektivní řízení zaměstnanců skrz monitoring

Jaké nástroje lze k monitorování použít?

Ačkoliv jsou nástroje, jako je moderní software pro monitorování zaměstnanců, nově zaváděným opatřením, samotná praxe kontroly zaměstnanců existuje už dlouhou dobu.

Ve skutečnosti byl první časový monitoring pracovníků vynalezen již v roce 1888. V současné době můžete sledovat nejen to, kolik času lidé tráví v práci, ale také to, jak jsou produktivní, kontrolovat jejich užívání internetu,

jaké aplikace používají nejčastěji, s jakými úkoly bojují, kdy pracují nejlépe apod.

Díky moderní technologii mohou společnosti sledovat téměř 100 procent aktivity a komunikace zaměstnanců, včetně:

– Využití internetu a aplikací

– E-mailu

– Pořizování snímků jejich počítačové obrazovky

– Použití telefonu

– Video / audio dohledu

– GPS sledování vozidla

– Sledování polohy

Získaná data vám posléze poslouží při rozhodovacím procesu: od vhodné výše zaměstnancova platu, přes optimální velikost týmu, až po sadu pracovních nástrojů a strategii samotného pracovního procesu.

Nemluvě o tom, že budete mít o konkrétním zaměstnanci objektivní a nikoliv intuitivní data: například Jana se za poslední měsíc stala mnohem méně efektivní nebo Libor v poslední době skutečně zrychlil svou práci apod.

Přes všechny tyto výhody je monitorování zaměstnanců sporným tématem a jeho implementace vyžaduje určité finanční náklady a čas.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *