Software pro monitoring zaměstnanců

Monitoring chování zaměstnanců v online prostředí přesahuje pouhé sledování používání sociálních médií, sledování videí a online nakupování nebo hazardní hry.

Například určitá vyhledávání na webu mohou ukázat, že se zaměstnanec chová neeticky nebo možná i nezákonně. Stahování neautorizovaného obsahu online by mohlo vést k šíření viru do celé podnikové sítě. Některé viry dokonce umožňují hackerům získat přístup k důležitým datům, což ohrožuje společnost i její klienty.

Oddělení lidských zdrojů a právní tým společnosti by měly spolupracovat na vytvoření politiky používání technologie monitoringu zaměstnanců, která izoluje společnost před ztrátou dat, napadením a soudními spory a zároveň poskytne zaměstnancům pocit odpovědnosti.

Jak se zaměstnanci mluvit o monitoringu?

– Upřesněte zásady své společnosti ohledně používání internetu / dat / technologií.

– Vysvětlete, co je přijatelné a co ne; tyto parametry jsou nezbytné k zajištění toho, aby nedocházelo k nedorozuměním. title illustration - Software pro monitoring zaměstnanců

Mezi běžné činnosti, které podniky zakazují, patří: používání sociálních médií (WhatsApp, Facebook, Instagram atd.). Sledování videí online, používání seznamovacích / hazardních platforem a samozřejmě aktivní hledání jiného zaměstnání na webech jako je LinkedIn a Monster.com.

Co je potřeba učinit před zavedením monitoringu?

Použití monitorovacího softwaru musí být popsáno v příručce společnosti. Poraďte se se svým právním týmem, jak získat informace o monitorování zaměstnancům. Příručka pro zaměstnance by však měla obsahovat část, která podrobně popisuje vhodné použití podnikové technologie. Některé společnosti jsou vůči svým zásadám laxnější, jiné je pevně zapínají – ponechávají jen malý prostor pro surfování po webu, sociální média a používání mobilních aplikací.

Ochrana citlivých dat

Každá společnost má citlivá data (například seznamy klientů, obchodní tajemství, ceníky atd.), ke kterým má

mnoho zaměstnanců přístup, aby mohli provádět svou každodenní práci.

V roli vlastníka podniku či manažera musíte vzít v úvahu potenciální škody způsobené vašemu podnikání, pokud by si jeden nebo více zaměstnanců při odchodu ze zaměstnání s sebou odnesli citlivá data, což se často stává a je dobré o tom vědět, abyste mohli přijmout nezbytná právní opatření.

Sledování produktivity

Promarněný čas představuje pro společnost peněžní ztrátu. Zaměstnanec, který tráví den vyhledáváním online, sledováním videí nebo kontrolou osobních e-mailů, využívá čas společnosti k volnočasovým aktivitám.

Sledování produktivity zaměstnanců umožňuje zaměstnavateli lépe porozumět každodenním pracovním zvyklostem každého zaměstnance. Tato data lze také použít k odměňování pozitivního chování nebo k detekci nehospodárných podnikových aktivit.