Výhody a nevýhody monitorování zaměstnanců

To, jak zaměstnanci tráví čas v práci, může přímo ovlivnit výkon, ziskovost a morálku kanceláře a celého podniku.

Monitorování počítačových aktivit zaměstnanců je zásadní pro zajištění efektivního řízení času a udržování profesionálního, soudržného a bezpečného pracovního prostředí. Díky speciálním monitorovacím softwarům se tak vyhnete například tomu, že vaši zaměstnanci v pracovní době hrají na počítači hry v online kasinu Playamo online, které může pro zaměstnance představovat velký zdroj zábavy.

Na základě technologie monitorování zaměstnanců mohou vlastníci firem a manažeři získat rychlý přehled o aktivitách svých zaměstnanců. Software monitorování zaměstnanců pomáhá podnikům zvyšovat efektivitu práce. Nicméně software má i své odpůrce.ava - Výhody a nevýhody monitorování zaměstnanců

Výhody a nevýhody monitorování zaměstnanců

Názory na monitorovací programy se liší a pohled na ně velmi závisí na tom, jak společnost programy spravuje. Vědí zaměstnanci, že jsou sledováni? Jsou podrobnosti o použití technologie jasně uvedeny v příručce společnosti? Důležitá je vždy komunikace mezi společností a zaměstnanci a pevně nastavená pravidla monitoringu, se kterými jsou zaměstnanci obeznámeni.

Monitorování má výhody jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele. Monitorování může udržet zaměstnance více zaměřené na daný úkol, místo aby byli rozptylováni brouzdáním na internetu, chatováním online nebo sociálními sítěmi. Software může vést k vyšší úrovni odpovědnosti.

Výhody pro společnost jsou obrovské. Software společnosti poskytuje přehled o jakékoli nebezpečné nebo sporné online aktivitě. Monitoring ukazuje, kolik času tráví zaměstnanec produktivními úkoly a kolik času padne na neproduktivní činnosti.

Monitorování také slouží k zajištění vyšší úrovně ochrany zaměstnavatele. Jako doplněk nabízí funkce prevence ztráty dat, které společnosti mohou použít k proaktivnímu blokování před únikem citlivých dat prostřednictvím e-mailu, cloudového úložiště nebo externích zařízení.

Dalším doplňkem bývá funkce, která umožňuje vzdálené uzamčení firemního zařízení v případě jeho ztráty nebo odcizení.

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *